צור קשר

מי אנחנו

מי אנחנו

יש"ר (ירוק שירותי רפואה) בשבילך הוקמה מתוך ראיית מצוקת החולים המבקשים ייעוץ רפואי. מרפאת יש"ר רואה כמטרה למצוא פתרון אמיתי לטיפול בבעיה הרפואית תוך כדי בדיקה והתאמה מתוך כלל אפשרויות הטיפול המונחות על השולחן. מטופלים רבים סובלים בשני מישורים מהותיים. האחד, הקושי להתמודד
עם הסימפטומים של המחלה ולהצליח לנהל את חייהם לצד המחלה, והשני, הקושי להתמודד עם מציאת הטיפול המתאים והבירוקרטיה הכרוכה בדרך לקבלתו. כאשר מדובר במצב רפואי כרוני, שאינו מסתכם בטיפול תרופתי או הליך רפואי מוכר, המצב דורש התייחסות מקיפה ובחינה מעמיקה של כלל אפשרויות הטיפול העמודות לרשות המטופל.
מרכז יש"יר מעמיד לרשות המטופלים צוות מקצועי ומגוון הכולל רופאים מומחים, אחיות, יועצים ומלווים. הצוות פועל יחד למען שיפור איכות חיי המטופל על ידי ניהול התיק הרפואי, צמצום בירוקרטיה, הפנייה לגורמים רלוונטים ומציאת הטיפול הנכון ביותר לכל אחד ואחת.

 

 

נועה מימון – מנכ"ל ובעלים של מרכז יש"ר
נועה היא אחות אקדמאית בעלת הכשרה לליווי מטופלי קנאביס רפואי, נועה עוסקת בתחום מעל 9 שנים – מספרת איך הכל התחיל:
"עוד כשהייתי סטודנטית לסיעוד עבדתי כמזכירה זוטרה במיזם חברתי שהקים אילן גיל, (גילוי נאות, אבי היקר) השם למטרתו לסייע למטופלים פסיכיאטריים הסובלים מPTSD למצות את זכותם לקבלת רישיון לטיפול בקנאביס רפואי .
בימים ההם קנאביס רפואי עוד נחשב לביטוי גנאי בחוגים מסוימים ופעם אחר פעם נתקלתי בקשיים איתם נאלצים להתמודד מטופלי הקנאביס.  מטופלים אשר מתמודדים במילא עם מצבם הנפשי מצאו עצמם שוב ושוב מול דלת סגורה כאשר כל מבוקשם היה למצוא מזור לסבלם.
קנאביס רפואי, לא כמו שמעמדו היום היה בלתי מוכר ובלתי מקובל , אלה שהיו זקוקים לו נאלצו לעבור מסכת עינויים כדי להוכיח לבעלי ההחלטה שהם אכן זקוקים לטיפול, רבים קיבלו סירוב שוב ושוב.
שמנו לעצמנו למטרה שכל מטופל שטיפול בקנאביס יכול להקל עליו אנחנו איתו לאורך כל הדרך. כך ליווינו עשרות אלפי מטופלים בתהליכים מורכבים ומסועפים, התמודדות מול רשויות, מול רופאים, בתי חולים , תיקון אבחנות שגויות ועוד ועוד עד למימוש זכותם.
לגבי אותו אדם הסובל ממצב נפשי/רפואי כרוני למדתי שני דברים חשובים מאוד
1. הוא כמעט ולא יכול להתמודד עם בירוקרטיה ועם דרישות המערכת בעצמו
2. הוא צריך לדעת שיש מישהו שהוא סומך עליו וילווה אותו יד ביד לאורך הדרך

עם השנים וסיום הכשרתי המקצועית בתור אחות החלטתי לנתב דרכי להקמת מרכז טיפול שייתן מענה רפואי  מקצועי לטיפול בבעיה הרפואית ומיצוי זכויות, לעזור לאנשים לממש את זכותם, לקבל טיפולים, להכיר בנכותם וכל זה מבלי שיחוו מפח נפש או קשיים נוספים מעבר למה שכבר חווים
מכאן הקמתי את מרכז  יש"ר בשבילך לימים נקרא  "ירוק שירותי רפואה" נותן מענה שלם למטופלי הקנאביס  לממש את זכותם ועוד שורה ארוכה של מענים רפואיים ובירוקרטיים שלא היה להם מענה ברפואה הציבורית.
היום המוטו שלי הוא "כל מטופל הוא כמו בן משפחה" וכמו שהייתי מטפלת ומלווה כל אחד מקרוביי כך אני נוהגת ומנהיגה את הצוות להתייחס אל המטופלים שלנו בשקיפות, כנות, אמפטיה, הבנה והכלה, התחשבות וסיוע מכל הלב.
אמשיך לתת מענה לאלפי המטופלים בישראל , אמשיך לאתר את המקומות החסרים בהם אין לציבור מענה ואעשה כמיטב יכולתי למלא את החסר בתוכן שעשוי להיות כזה המשנה חיים.."

כלי נגישות

Powered by - Wemake